S-au stabilit grupele pentru Christmas Charity Cup

Joi seara, la Hotel Marriott, reprezentantii Companiilor angrenate in evenimentul caritabil de sambata, de la Sala Polivlenta, au aflat grupele din care vor face prte.

Au prezidat tragerea la sorti presedintele Federatiei Romane de Sport Corporatist, Ovidiu Batineanu, alaturi de cei doi vicepresedinti ai federatiei, Ionut Lefter si Cristi Dima. Fostul arbitru Florin Chivulete a completat prezidiul si a punctat regulile de baza ale competitiei care va incepe sambata, la ora 9:00, in Sala Polovalenta din Bucuresti (Parcul Tineretului)

Prin urmare, durata unei partide este de 20 de minute, cate doua reprize de 10 minute, fara pauza. Fiecare echipa are dreptul la un time-out de un minut in fiecare repriza.

Daca o partida din grupe se incheie la egalitate se vor executa lovituri de departajare. In alcaturirea clasamentului conteaza punctele obtinute la finalul timpului regulamentar. Rezultatul dupa lovituri de penalitate se ia in calcul doar la departajare, in situtia in care doua echipe se afla la egalitate dupa disputarea tuturor meciurilor din grupe.

In fazele finale, in caz de egalitate se va trece direct la executarea loviturilor de departajare, in serii de cate 3.

ATENTIE! Suprafata de joc este parchet, prin urmare incaltamintea trebuie sa fie adecvata.

17 Premiere

Distribuie "S-au stabilit grupele pentru Christmas Charity Cup"

Mai multe in AFC
Dec 30, 170 days ago

Va dorim un an 2018 excelent!

Va dorim un an 2018 excelent!Federatia Romana de Sport Corporatist va multumeste ca ati fost alaturi de noi in anul care a trecut si va asteapta la fel de motivati si spectaculosi in 2018. La Multi Ani si un 2018 excelent!

Dec 13, 187 days ago

Programul meciurilor pentru Christmas Charity Cup 2017

Programul meciurilor pentru Christmas Charity Cup 2017Programul partidelor de sambata, 16 decembrie 2017:   Nr grupa ora g o 1 Gr D 9:00 SINDICTUL ASF HIDROELECTRICA 2 Gr C 9:30 COMDATA ZENTIVA 3 Gr B 10:00 ANCHOR ZUZU 4 Gr A 10:30 OSCAR FARMEXPERT 5 Gr D 11:00 HIDROELECTRICA CATENA 6 Gr C 11:30 ZENTIVA AUGSBURG 7 Gr B 12:00 ZUZU CARREFOUR 8 Gr A 12:30 FARMEXPERT URSUS 9 Gr D 13:00 CATENA SINDICTUL ASF 10 Gr C 13:30 AUGSBURG COMDATA 11 Gr B 14:00 CARREFOUR ANCHOR 12 Gr A 14:30 URSUS OSCAR 13 Semifinala 1 15:00 Castig Grupa 1 Castig Grupa 2 14 Semifinala 2 15:30 Castig Grupa 3 Castig Grupa 4 15 Finala Mica 16:00 Invinsa Semif 1 Invinsa Semif 2 16 Finala Mare 16:30 Castig Semif 1 Castig ...

Dec 12, 188 days ago

Tragere la sorti Christmas Charity Cup 2017

Tragere la sorti Christmas Charity Cup 2017Marti seara, la Hotel JW Marriot, a avut loc tragerea la sorti pentru Christmas Charity Cup 2017.  Au fost stabilite grupele pentru competitia care se va desfasura sambata, 16 decembrie, in Sala Polivalenta Rapid, cu incepere de la ora 9:00. Grupa ...